Tagság
Brindza Krisztián - Tag, Díjazási Bizottság Tagja
2005 óta foglalkozom vagyonvédelemmel ipari termelő vállalati környezetben. Kezdetben fő tevékenységként technikai vonalon indultam el a szakmában, majd 2010-ben végeztem biztonságtechnikai mérnökként, ami után az élőerő valamint a biztonság management került előtérbe.
Célom, hogy az élőerő olyan támogatást kapjon az ipar 4.0 technikai vívmányaival, amin keresztül a vagyonvédelem valódi értékteremtő komplex szolgáltatássá alakul.
Buczkó István - Tag
1968-ban születtem. A Magyar Honvédség Hivatásos Tiszthelyettes Iskoláját végeztem el 1986-ban és hivatásos honvéd tiszthelyettesként kezdtem pályafutásomat különböző beosztásokat betöltve, mint például kiképző szakaszparancsnok.
1991-ben szereltem le a honvédségtől és azóta kisebb megszakításokkal a vagyonvédelemben dolgozom.
Több beosztást betöltve tapasztalatokat gyűjtöttem a bolti őrzésektől a banki őrzéseken keresztül a multinacionális környezetben üzemelő telephelyek védelmében, valamint a közösségi közlekedéshez kapcsolódó vagyonvédelmi szolgáltatások területén is.
Az utóbbi években a vagyonvédelem minőségirányítási és oktatási területeihez kapcsolódó feladatokat láttam el, mint oktatási és minőségirányítási vezető.
2020 tavasza óta saját vállalkozásom keretében végzem tevékenységemet, saját fejlesztésű Elektronikus Jelentő Rendszerem üzemeltettem és fejlesztem, melyet több vállalt is használ.
E-mellet digitális vagyonvédelmi oktatási anyagokat fejlesztek, valamint vagyonvédelmi tanácsadóként minőség fejlesztési projektekben veszek részt.
Farkas Imre László
Farkas Imre 2000 óta foglalkozik informatikával és információ-biztonsággal, rendelkezik adatvédelmi, informatikai irányítási, kockázatkezelési, üzemeltetési, fejlesztési és üzletmenet-folytonosság szervezési tapasztalatokkal.
Többéves nemzetközi vezetői, projektvezetői, tanácsadói és auditori tapasztalattal rendelkezik. 2000-től az IBM-nél IT üzemeltető majd IT biztonsági felelős, 2006-tól a KÜRT tanácsadója, 2009-től a Budapest Bankban IT auditor majd Információbiztonsági vezető, 2013-tól a Transcom EMEA IT Security Officer-e, majd 2015-től az OTP IT Kockázatkezelési menedzsere volt. Azóta tanácsadóként részt vett és vezetett komplex projekteket Európa-szerte és a Közel-Keleten is. 2016-ban senior tanácsadóként csatlakozott a FORTIX csapatához, 2017. őszétől a FORTIX Tanácsadás üzletágvezetője, majd 2021-től cégvezetője, 2023-tól pedig ügyvezető partnere.
Hivatásának tartja a következő generációk képzését, mentorálással és online kurzusok tartásával, az évek óta sikeres Cybercamp.hu keretén belül.
Imre szabadidejét olvasással, befektetésekkel vagy kite/wing/wakeboardozással tölti, attól függően, van-e szél.
Gerencsér István dr. - Tag, Felügyelőbizottság Tagja
1970-ben született, CPO minősítéssel rendelkezik, az ELSMAC, valamint az MBVE tagja. 1993-ban végzett a Rendőrtiszti Főiskolán bűnügyi szakon. 1993 és 2006 között az ORFK Repülőtéri Biztonsági Szolgálat Bűnügyi Osztályán dolgozott nyomzóként, valamint Nyomozó Alosztály vezetőként, majd 2006-ban a Titkársági Osztály vezetőjeként.
1998-ban elvégezte a Közép-európai Rendőrakadémiát német nyelven.
2003-ban fejezte be tanulmányait a Szegedi Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Kar Jogász Szakán.
2015-ben CPO (Certified Protection Officer) képesítést szerzett.
2006-tól multinacionális cégek biztonsági vezetőjeként dolgozik, 2006 és 2008 között a székesfehérvári Sanmina-SCI, 2008-tól 2010-ig a SAMSUNG jászfényszarui gyárának volt a biztonsági igazgatója.
2010-től a Flextronics International Kft. Nyugat-magyarországi régiójának biztonsági vezetője, amelyhez Zalaegerszegen, Sárváron és Tabon 5 gyáregység tartozik.
Hárskuti Gábor - Tag
1964-ben született, 1987-ben végzett a Kossuth Lajos Katonai Főiskola gépesített lövész-parancsnoki szakán.
1990-ig a Központi Katonai Rendészetnél szolgált parancsnoki beosztásokban, majd ekkor került a Rendőrség Bűnügyi állományába.
Elvégezte a Rendőrtiszti Főiskola Bűnügyi Szakát, volt vizsgáló, majd vezette a XI. Kerületi Rendőrkapitányság Gyermek és ifjúságvédelmi részlegét. Dolgozott nyomozóként a BRFK Életvédelmi és Rablási osztályán, majd a Nemzetközi Szervezett és Kábítószer Bűnözés elleni Szolgálatnál /NSZKBSZ/ illetve annak jogutódjánál a Központi Bűnüldözési Igazgatóságnál /KBI/ operatív tisztként.
Elvégezte az FBI által szervezett európai International Law Enforcement Academy-t /ILEA/ és német nyelven a Mitteleuropäische Polizeiakademie-t /MEPA/
1999-től alapítója, később vezetője a Nemzeti Nyomozó Iroda Célkörözési Alosztályának.
2008-óta a civil biztonsági szférában tevékenykedik, 2015-óta a Future Security Zrt. vezérigazgatója.
Horváth Miklós - Alapító
1981-ben született. Vagyonvédelmi területen szerzett tapasztalatok: élelmiszer üzletek, barkács áruházak és logisztikai létesítmények élőerős védelme, logisztikai létesítmények elektronikus rendszereinek tervezése, logisztikai folyamatok átvilágítása, nemzetközi védelmi projektek bonyolítása, valamint implementációkban való részvétel, auditálás. 2010 óta a Kühne+Nagel Kft biztonsági és compliance vezetője, majd 2019 óta a minőségügyért, környezet-, tűz- és munkavédelemért, valamint biztonságért felelős részlegek vezetője.
Hódi Attila - Tag, Elnök
2010-ben végzett a Zrínyi Miklós Nemzetvédelmi Egyetem védelmi igazgatás szakán.
Tűzvédelmi, veszélyes áru szállítási (ADR), sugárvédelmi végzettségekkel is rendelkezik, továbbá angol és francia nyelven folyékonyan, oroszul még kezdő szinten kommunikál.
2020-tól a MVM Services Zrt. vezető biztonsági szakértője, emellett tanácsadóként is tevékenykedik , szakterületei az iparbiztonság valamint a biztonsági folyamatok szabályozása.
2022-től a Continental cégcsoporton belül ESH menedzser, a biztonság teljes spektrumának fejlesztése ésnműködtetése a feladata
Kalcsó Attila - Tag
Kálmán Lóránt - Alapító
1971-ben született. Sorkatonai szolgálata után a BRFK III. kerületi Kapitányságán dolgozott több beosztásban (járőr, körzeti megbízott, ügyeletes, akciócsoport). Ezt követően a termékhamisítás elleni küzdelemben, mint márkavédelmi szaktanácsadó tevékenykedett. 2004-től 2012-ig a DHL Supply Chain Magyarország Kft. biztonsági szakértője, majd 2012-2017 között biztonsági vezetője. A Logisztikai Vezető Képző biztonsági óráinak szakoktatója volt. Jelenleg a SAMSUNG SDI Gödi gyárának biztonsági koordinátora.
Kohári Péter dr. - Tag,
dr. Kohári Péter – rendőrtiszt, jogász-közgazdász, minősített pénzmosás- és terrorizmus finanszírozás elleni szakértő. Hosszú éveken keresztül magas beosztású vezetőként teljesített szolgálatot a rendőrség állományában, 2013 óta pénzintézeti és vállalati biztonsági területen dolgozik. Elkötelezett a nemzetközi utazások biztonsága, külföldi vállalati expanzió humán-, fizikai- és informatikai biztonságának támogatása mellett. Elsődleges célja – a nemzetközi gyakorlatban szerzett tapasztalatok alapján – az utazásbiztonsági szolgáltatások meghonosítása és elérhetővé tétele a hazai vállalati és intézményi környezetben.
Kovács Alexander - Tag
Az Oxford Brookes University közgazdász-, majd az Óbudai Egyetem biztonságtechnikai szakmérnök képzését végezte el, a Spectrum Security Safety Kft. műszaki igazgatójaként az MBF technikai-ágazatát erősíti. Szakterülete a vállalati biztonságtechnikai rendszerek, egyedi megoldások kialakítása, döntéstámogató és folyamatirányító szoftverek fejlesztése. Kiemelt figyelmet fordít a legkorszerűbb, innovatív megoldások alkalmazására, a Detektor+ Szakma Legjobbjai Pályázatán több alkalommal kitüntették. Vállalkozásában nemzetközileg elismert gyártók márkaképviseletét látja el: IP / Megapixel videó rendszerek, kültéri védelem, beléptető rendszerek, személy- és csomagvizsgáló rendszerek. Felsőfokú angol- és orosz-nyelvtudásával multi-nacionális környezetben és határon túli projektek menedzselésében is részt vesz.
Kovács Gábor - Tag
Középiskolai tanulmányait követően 2006. ban a Határőrség Bevetési Főosztályára szerelt fel, majd a Határőrség Rendőrségbe történő 2008-as integrációját követően a rendőrség kötelékében immár bűnügyi területeken teljesített szolgálatot. Részt vett több nemzetközi kiküldetésben, nyomozásban és akcióban, majd 2022. től a Samsung Electronics Magyar Zrt. biztonsági vezetőjeként dolgozik.
Kovács Olivér - Tag
1976-ban született Budapesten. 1997-től Nemzetbiztonsági Hivatalban dolgozott először FBŐ-ként majd a gazdaságbiztonsági területen műveleti tisztként. 2012-ben váltott a magánbiztonsági területre, a MET gázkereskedő biztonsági igazgatója hazai és csoportszinten. Itt a biztonságtudatosság, az IT biztonság, külső és belső védelem a feladata. 2017- ben a DÉMÁSZ-hoz kerül osztályvezetőnek, ahol a biztonsági szervezet felépítését és a biztonsági protokollok kiépítését kapja feladatul. A DÉMÁSZ és ÉGÁz-Dégáz biztonsági fejlesztéseit irányítja.
A Nemzeti Közművek megalakulásával annak holding szervezetében kap osztályvezetői megbízást, a DÉMÁSZ-os pozicíója mellett. A DÉMÁSZ és a FŐGÁZ beléptető- és munkaidőnyílvántartó rendszerének kiépítését irányítja. 2020- ban felkérik a Mátrai Erőmű biztonsági igazgatójának. Itt a két bánya és az erőmű biztonsági rendszereinek kiépítését irányítja, átszervezi a biztonsági területet, és a létesítményi tűzoltóságot. A felügyeletével, irányításával digitalizálják az erömű FBŐ szervezetét, a compliance szervezetet vezeti. 2024 év elején kerül a MÁV-hoz, mint a Biztonsági Főigazgató vagyonvédelmi helyettese. A fizikai biztonság , biztonságtechnika, és a személyvédelem tartozik hozzá, melyet országos hatáskörrel szervez és irányít.
Kovács Péter - Tag
1967-ben született. A katonai középiskola elvégzése után Navigációs-mérnöki diplomát megszerzett a Kirov Haditengerészeti Akadémián, majd RTF bűnügyi szakán másoddiplomás képzésen vett részt. 1993-tól gazdaságvédelmi vonalon nyomozó a Marcali Rk-n, majd kiemelt főnyomozó a Pécsi Rendőrkapitányságon. 1999 és 2003 között a Westel 900 GSM Rt. Biztonsági osztályán dolgozott, majd 2004-től a Flextronics zalaegerszegi gyárának volt a biztonsági vezetője. 2006 novemberétől az Elcoteq Magyarország Kft. biztonsági igazgatója, 2011 májusától lett a Raiffeisen Bank Zrt. fizikai biztonsági és őrzés-védelmi vezető szakértője. Jelenleg a MagNet Bank biztonsági vezetője.
Laczkó Gábor - Tag, Titkár
Laczkó Gábor 1968-ban született. 1990-ben végzett a KKVMF Számítógéptechnikai Intézetében, mint villamos üzemmérnök. Pályafutátást az IT szakmában kezdte, szegedi, illetve budapesti IT szolgáltató/disztribútor cégeknél dolgozott. A biztonságtechnikai szakmához 1998-tól kezdődően került közel, amikor elkezdett foglalkozni az IP alapú videotechnikai eszközökkel. 2003-ban társalapítója volt az Aspectis Kft.-nek, amely a magyar piacon úttörő szerepet játszott az IP videó rendszerek elterjesztésében az iparág vezető gyártóinak disztribútoraként. Számos jelentős IP videó projekt megvalósításában vett részt, 2015-től az Aspectis ügyvezető igazgatója. Az IP videó rendszereken kívül foglalkozik beléptető rendszerekkel, hálózati technológiákkal, analitikai és üzleti intelligencia megoldásokkal. Időközben gazdasági/menedzsment tanulmányokat folytatott a BGF-en 2010-11-ben. Az MBF keretein belül elsősorban biztonsági technológiákkal, oktatással és a biztonságtechnikai rendszerek etikai/morális kérdéseivel foglalkozik. Rendszeresen publikál a biztonságtechnikai szakma nyomtaott és on-line fórumain.
Macsári István - Tag
Nagy tapasztalattal rendelkező magyarországi légiközlekedés védelmi szakértő. 1998 óta dolgozik a Budapest Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren, ahol különböző pozíciókat töltött be, többek között oktatóként és auditorként. Pályafutása során számos elismerést kapott a légi közlekedés és az ellátási lánc biztonsága terén végzett kiemelkedő munkájáért, és hozzájárult ahhoz, hogy a repülőtér vezető szerepet töltsön be ezen a területen Európában. Istvánnak a szakterülete a hobbija, így nemcsak elkötelezett szakember, hanem igazi rajongó, aki aktív tagja a repülési közösségnek. Szaktudását nemcsak Magyarországon, hanem az EU Bizottság szakmai szervezeténél is elismerik, rendszeresen végez auditokat a közösségi repülőtereken. Tapasztalatait szívesen osztja meg a hazai iparági szereplőkkel az egységes szemléletű és magas színvonalú szakmai tevékenység érdekében.
Majoros Gábor - Alapító, örökös tag
1962-ben született. Eredeti végzettsége pszicho-pedagógus, bűnelkövető fiatalokkal foglalkozott a rendszerváltásig. A rendszerváltás után – mint hivatásos állományú tiszt- a BRFK állományában főnyomozó. Részt vett az ENSZ mozambiki (ONUMOZ) és boszniai (UNMIBH) missziójában. Leszerelését követően a NOKIA komáromi gyárában biztonsági igazgató 2006-ig, majd 2009-ig NOKIA Kelet-Európai Biztonsági Szakértő. 2009-től a Jabil Circuit Hungary biztonsági igazgatója 2016-ig. Ezt követően kezdett el foglalkozni a logisztika-szállítmányozás biztonsági kérdéseivel. Előbb a Maltacourt Hungary, utána az Expeditors International Hungary vállalat Security, Health&Safety managere, Légiközlekedés Védelmi Tisztje. 2021-ben visszavonult.
Máramarosi Gergely - Tag
Máramarosi Gergely 1987-ben született Budapesten.
Immár tizennégy éve dolgozik a személy- és vagyonvédelem területén, amelyből az utóbbi öt évben komplex vagyonvédelmi szolgáltatások tervezésére specializálódott. Tapasztalata kiterjed az általános személy- és vagyonőri tevékenységek mellett a fegyveres biztonsági őrségek szervezésére, valamint a modern biztonságtechnikai rendszerek élőerős szolgáltatásokba történő integrálására.
Célja, hogy a digitalizáció és az új technológiai megoldások révén hatékonyabbá tegye a vagyonvédelmi szolgáltatásokat. Elkötelezett a szakmai fejlődés, az innováció és a minőség folyamatos javítása iránt, mindig keresi azokat az új eszközöket és módszereket, amelyekkel optimalizálható a szolgáltatások által nyújtott biztonságérzet.
Mező Tibor - Tag
1972-ben születtem Debrecenben. Biztonsági végzettségeimet a Bólyai János Katonai Műszaki Főiskola biztonságtechnikai mérnök alapképzésén, majd a ZMNE-n biztonságtechnikai mérnök MSC képzésében szereztem. 1994-ben kezdtem dolgozni az első munkahelyemen a tömegközlekedésben a Hajdú Volán Zrt.-nél, majd jogutódjánál az ÉMKK Zrt.-nél. A társaság vagyonbiztonsági osztályát vezettem, klasszikus vagyonvédelem (élőerő, biztonságtechnika) mellett irányításom alá tartozott a forgalmi ellenőrzési tevékenység, biztonsági diszpécser csoport koordinálása. Jelenleg a Tigáz Zrt. biztonsági szervezetében dolgozom, hasonlóan személyvédelemmel, vagyonvédelemmel, élőerős őrzéssel, és integrált biztonságtechnikai rendszerek üzemeltetésével, fejlesztésével foglalkozom.
Molnár Gábor - Tag, Díjazási Bizottság Tagja
1970-ben született. A Rendőrtiszti Főiskola első polgári pályázó évfolyamának bűnügyi szakos hallgatójaként szerzett diplomát 1993-ban. 1999-ig a Rendőrség Bűnügy Állományában szolgált, miközben tanulmányait a Janus Pannonius Tudományegyetem jogi fakultásán folytatta. A tanulmányok befejezésének éve 2000. Rendőrségi szolgálati ideje alatt a BRFK Életvédelmi és Rablási Osztályán kiemelt főnyomozó beosztásban, majd a K-E MEFK Gazdaságvédelmi Osztályának kiemelt főnyomozójaként dolgozott. 1999 óta a magán biztonsági ágazatban tevékenykedik vezető beosztásban. Az ELTE Jotoki által szervezett adatvédelmi szakjogászképzés állandó előadója. Jelenleg az L-Tender Zrt. adatvédelmi és információbiztonsági szolgáltató társaság vezérigazgatója.
Molnár Melitta - Tag, Felvételi és Fegyelmi Bizottság Tagja
A Nyíregyházi Főiskolán Nemzetközi Kapcsolatok szakon, majd a Zrínyi Miklós Nemzetvédelmi Egyetem Biztonság- és Védelempolitika MSC képzésén diplomázott.
Egyéb feladatai mellett (Facilities Szolgáltatói csoport vezetése) 2019 óta az amerikai központú National Instruments Corporation legnagyobb gyárában, a debreceni NI Hungary Kft.-nél irányítja a vagyonvédelmi feladatokat, továbbá felel a cég AEO engedélyéért és az azzal kapcsolatos folyamatokért, auditokért.
Célja önmaga és az általa képviselt terület folyamatos fejlesztése, annak érdekében, hogy egy olyan szolgáltatói szemlélettel rendelkező vagyon- és biztonságvédelmi csapatot hozzon létre, amely a védelmi előírásoknak maximálisan megfelel, azonban mindezt emberközpontúan végzi – nem csak külső, hanem belső vevőik irányába is.
Németh István - Alapító
1972-ben született. Az RTF-en diplomázott, elvégezte az FBI Pénzügyi nyomozati technikái és a Bűnszervezetek elleni nyomozások tanfolyamait. Részt vett az ENSZ kambodzsai missziójában, illetve az MFO Sínai félszigeti missziójában. Rendőrség bűnügyi állományában eltöltött évek alatt a felsővezetői beosztásig jutott, majd 18 év szolgálati viszony után civil pályára lépett. 2008 óta az IBM Magyarországi Biztonsági Igazgatója, 2011-től pedig a volt Jugoszláv tagállamok területén lévő IBM jogi személyek biztonságáért is ő felelt. 2014 novemberétől a GE Appliances and Lighting országos biztonsági vezetője. 2016-tól a nyíregyházi LEGO gyár biztonsági vezetője.
Noth Péter - Alapító
1971-ben született Budapesten. 1991 óta egy 100%-ban magyar tulajdonú gyártó – fejlesztő cég tulajdonostársa, mely a biztonságtechnika, azon belül is a mechanikus eszközökkel történő dézsmálás bizonyítás területén működik. 2006-ban átvette a Mega Fortris nemzetközi cég 12 kelet-közép európai képviseleteinek irányítását. E munkája során jelenleg a nemzetközi árufuvarozás szállítmánybiztonságának tökéletesítésén, standardizálásán dolgozik, magyar, dán, holland, svéd, angol és francia együttműködőkkel.
Nyikes Pál - Tag
1961-ben született. 1988-tól – 2004-ig a rendőrség hivatásos állományában teljesített szolgálatot, bűnügyi és bűnmegelőzési területen.
2007-től csatlakozott a Fiege Kft. csapatához, mint biztonsági vezető.
Munkája során részt vett a Fiege Kft. valamennyi új projektjének tervezésében, bevezetésében. Az új kirendeltségeinek kivitelezésében, a TAPA FSR szabvány bevezetésében, biztonsági rendszerek kidolgozásában, üzemeltetésében.
Papp Róbert - Alapító
1972-ben született. Végzettsége biztonságtechnikai mérnök, CFI minősítéssel rendelkezik. A katonai középiskola elvégzése után a Rendőrség állományában látott el különböző feladatokat. Részt vett az ENSZ kambodzsai missziójában (UNTAC), volt nyomozó a BRFK-án és az NSZKBSZ-nél. A Budapesten 2001 novemberében a 9/11 után megtartott titkos NATO konferencia és a 2004-es EU Miniszteri Konferencia biztonsági főnöke. 2004 és 2012 között DHL Supply Chain biztonsági vezetője, 2016-2018 között az ELI-ALPS Lézerkutató Központ biztonsági tanácsadója. 2016 és 2022-között az MBF elnöke. Jelenleg független tanácsadóként segíti több nagyvállalat biztonsági tevékenységét.
Pető Richárd dr. - Tag
1986-ban született. 2005-ben a Puskás Tivadar Távközlési Technikum szakközépiskolában távközlés technikusi szakképesítést szerzett. Egyetemi szintű tanulmányait az Óbudai Egyetem Biztonságtechnikai mérnöki szakán végezte, ahol (terrorista) robbantások elleni védekezés módszereire specializálódott. 2012-ben az ÓE Biztonságtudományi Doktori Iskolában folytatta tanulmányait.
A doktori (PhD) képzéssel párhuzamosan kezdte meg munkavédelmi szakmérnöki tanulmányait és 2014-ben sikeresen lezárta. A PhD képzés ideje alatt a Nemzeti Közszolgálati Egyetem és az Óbudai Egyetem robbantással foglalkozó TÁMOP kutatásaiban vett részt. A doktori képzést 2017-ben fejezte be. 2015 júniusától munka-, tűz- és környezetvédelmi mérnökszolgáltató Kft.-nél munkavédelmi szakmérnök és koordinátor pozícióban dolgozott.
2012-től saját kutatást indított a „drónok” bűnös célú alkalmazásával kapcsolatosan, valamint vezető társkutató pozícióban vesz részt a „drónok” felderítésével foglalkozó kutató munkákban. 2015 októberétől az Óbudai Egyetemen oktató munkakörben dolgozik. 2016-tól vállalkozóként biztonsági és munkavédelmi szaktanácsadást is ellát.
Poór László - Alapító, Felvételi és Fegyelmi Bizottság Tagja
1964-ben született, tanulmányait a Rendőrtiszti Főiskolán, majd a Károly Róbert Gazdasági Főiskolán végezte. 1984-től a Rendőrség hivatásos állományú tagjaként volt körzeti megbízott, bűnügyi technikus, majd dolgozott a Rendőrtiszti Főiskolán. 1996-ban szerelt le bűnügyi területről. Részt vett az ENSZ Kambodzsai (UNTAC) missziójában. 1997-től a Fővárosi Közterület-felügyelet alosztályvezetője, majd 2000-től a Pepsi Cola, 2004-től a Sanmina SCI, 2005-től a Sága-Foods Zrt, 2008-tól a Raben Trans European Hungary Kft. biztonsági vezetője. 2006-ban megkapta „Az Év Biztonságvédelmi Szakembere” díjat. 2011-től ezt a tevékenységet független vállalkozásban, biztonsági tanácsadóként végzi. A Poór-Szem Vállalkozás biztonsági Kft. tulajdonos-ügyvezetője. 2019.06.01-től az Abacus Medicine Hungary Kft. Biztonsági és üzemeltetési vezetője fő állásban.
Prekup Zsolt - Tag
1972-ben született, 1992. januárjában szerelt fel a BRFK I. ker. Rendőrkapitányság állományába járőrként. Különböző beosztásokban és területeken eltöltött huszonhárom év 2017. májusában szerelt le a Rendőrség állományából, mint az ORFK Állandó szakértői Csoport (ORFK ÁSZCS) tagja.
A rendőrségen munkája mellett levelező szakon elvégezte a Rendőrtiszti Főiskolát, majd a NKE mesterképző szakának elvégzése során 2015-ben közigazgatási szakértői (MA) végzettséget szerzett.
Időközben több az ILEA által szervezett tanfolyamokon is részt vett, így többek közt végzettséget szerzett multikulturális közeben végzett munkaszervezésből, illetve megismerte az FBI irányítás és vezetési modelljét. Rendelkezik rendészeti szakvizsgával és rendészeti vezetői végzettséggel.
Egy pályázata alapján ORFK Állandó Szakértői Csoport tagjaként Svájci Alap és a Belügyminisztérium közös finanszírozásában létrejött közösségi rendészeti modell hazai alkalmazásának előkészítésében, közösségi rendőrök kiválasztása és mentorálásában vett részt.
Egy felkérés alapján az MH OMLT (Magyar Honvédség Műveleti Tanácsadó és Összekötő Csoport) 10 kiválasztásában és felkészítésében vállalt munkát. 2017-ben leszerelése után külsős tanácsadóként dolgozott, vagyonvédelemmel foglalkozó cégeknek adott tanácsot.
2022-ben elvégeztet az NKE Kibervédelmi mesterképző szakát, ahol kibervédelmi szakértői végzettséget szerzett. Felkérés alapján 2022. júniusától a Bige Holding cégcsoport biztonsági igazgatója.
Rábai Attila - Tag, Felvételi és Fegyelmi Bizottság Elnöke
1986-ban csatlakozott a Magyar Honvédséghez és 1989-től kezdődő hivatásos tiszti pályafutása során különböző beosztásokat töltött be. Részt vett békefenntartó missziókban illetve hosszabb ideig képviselte a Magyar Honvédséget külföldön.
2014-től a civil karrierjére koncentrál és néhány évig multinacionális vállalatok részére nyújtott biztonsági vonatkozású tanácsokat. 2018-tól a Samsung Electronics Magyar Zrt. biztonsági vezetője. 2020-ban felvételt nyert az MBF-be. 2020-tól a Samsung SDS-nél a szállítmányok biztonságáért felelős pozícióban dolgozik.
Rózsa Edina - Tag, Díjazási Bizottság Elnöke
1978-ban született Szegeden. 2000-ben kezdte vagyonvédelmi pályafutását először a szolgáltatói oldalon G4S-nél 2009 októberéig. Ezen időszak alatt a pénzintézetőrzési (országos bankfiók hálózatok), majd objektumőrzési területen (logisztikai központok, irodaházak, gyártás-termelés, stb) végzett szakmai irányítást. Annak érdekében, hogy feladatait a lehető legmagasabb színvonalon lássa el diplomát szerzett az RTF igazgatásrendészeti és biztonsági szakán. 2009-től Securitas Kft.-nél szolgáltatási igazgatóként a megbízói kapcsolatok fenntartása, kapcsolattartás az anyavállalattal, teljes szolgáltatási terület vezetését látta el. Megbízói oldalon, 2015-től a CBRE GWS IFM service GE Váci Greens Site Security Leadere.
Stefán Dávid - Tag
1991- ben született Nyíregyházán. Hivatásos állományú jelentkezését elutasították sportsérülések okán, így a magánbiztonság felé fordult. A szakmát fiatalon az alapoktól kezdve sajátította el. A ranglétrát megmászva 2015-ban alapította első vállalkozását. Jelenleg több vállalkozást fog át, amelyekben többek között megtalálhatóak a légiközlekedésvédelem, klasszikus vagyonvédelem és biztonságtechnikai üzletágak.
Somorácz Balázs - Tag
Somorácz Balázs 1976-ban született, gépészmérnök, a MOL Beruházási Igazgatóságán olajipari műszaki ellenőrként, beruházóként kezdte pályafutását. Társított munkakörben biztonsággal kapcsolatos feladatokat is ellát, közben munkavédelmi-, tűzvédelmi-, vagyonvédelmi-, energetikai képzettségeket szerez.
2002-től egyéni vállalkozást alapít, kezdetben mellékállásban, majd 2004-től már vállalkozóként, szakértőként, tanácsadóként, felelős műszaki vezetőként és műszaki ellenőrként dolgozik. 2004 és 2008 között a magyarországi NATO Security beruházások külső szakértője.
A vállalkozás keretein belül végzett munkavégzése mellett további speciális végzettséget is megszerez, amit a tevékenysége során komplexen felhasznál. Szakmai- oktató-, vizsgáló-, elemző- szervező, koordinációs képességeit neves cégek és szervezetek rendszeresen igénybe veszik, nagyberuházások biztonsági koordinációját, munkavédelmi-, tűzvédelmi-, iparbiztonsági hatósági ügyeit bonyolítja.
2006-tól ISO 9001, 14001, 18001, 27001, 50001, SSC/VCA minőségirányítási rendszerek auditjaiban illetve felkészítésében is tevékenyen részt vesz.
Beépített tűzoltó rendszerek, szervertermek, bevásárló központok, gyárak, okos otthonok üzemeltetési területén támogató tevékenységet nyújt, tűz- és baleset megelőzési tevékenységet végez.
Vagyonvédelmi végzettségével biztonsági szakterületen is dolgozik, vagyonőr igazolvánnyal és fegyvervizsgával rendelkezik. Vagyonvédelmi röntgenberendezések hatósági ügyeinek- és engedélyeztetése a tevékenységébe tartozik.
Szakonyi Péter - Tag, Felügyelőbizottság Elnöke
Szakonyi Péter 1965-ben született. 1989-ben végzett a Kossuth Lajos Katonai Főiskola Határőr szakán. 1989-1997 között teljesített hivatásos szolgálatot különböző vezető beosztásokban a Készenléti Rendőrségnél. Ez idő alatt elvégezte a RTF Közrendvédelmi szakát, majd külső oktatóként részt vett a főiskola elsőéveseinek képzésében. 1997-től egy német távközlési vállalat regionális képviseletét látta el. 1999-től a német cégcsoport magyarországi leányvállalatának lett társtulajdonosa és ügyvezetője. 2006-ban tért vissza volt kollégáihoz és a biztonsági szakmához. Részt vett az Ingatlan Group Consulting Kft. megalakításában és ellátta a cég ügyvezetői feladatait is. Ezzel egy időben, a Safety Sector Vagyonvédelmi Kft.-ben, a vagyonvédelemi és technikai üzletág irányításával, a minőség- környezet- és biztonságirányítási rendszerek, tanúsítványok bevezetésével foglalkozott és cégvezetői megbizatást töltött be 2010-2018 között. Jelenleg saját cégével tanácsadóként dolgozik biztonsági- és vállaltirányítási területeken.
Szebeni Miklós - Tag
1975-ben született. Vagyonvédelmi szakmai pályafutását a TESCO-GLOBAL Áruházak Zrt. hálózatában kezdte, több hipermarket biztonsági igazgatója volt 10 éven át. Ezt követően kereskedelmi területen szerzett üzleti tapasztalatokat, kereskedelmi- majd vevőszolgálati területekért felelt és
2009-től – közel 7 éven át – hipermarket igazgatóként irányított három áruházat.
2015-től a G4S Biztonsági szolgáltatások Zrt. területi vezetőjeként tevékenykedett, több más projekt mellett részt vett az Országos Dohányboltellátó Kft. vagyonvédelmének kialakításában és felelt az Egis Gyógyszergyár Zrt. országos vagyonvédelméért. 2017-től vendégelőadó a Nemzeti Közszolgálati Egyetem- Magánbiztonsági és Önkormányzati Rendészeti Tanszékén.
Jelenleg a Rossmann Magyarország Kft. Revízió működési vezetője.
Tomonyiczka András - Tag, Felügyelőbizottság tagja
1987-ben végzett a Kossuth Lajos Katonai Főiskola Határőr Tanszékén, majd 1990-ben a Rendőrtiszti Főiskolán szerzett másoddiplomát. 1987-től 2010-ig a Határőrség, majd annak megszűnését követően a jogutód Rendőrségnél teljesített szolgálatot különböző vezetői beosztásokban. Ebből az időszakból külön büszke a rendészeti feladatok bevezetésében való közreműködésére, valamint az utolsó 12 év kirendeltség-vezetői munkájára.
Ezt követően a kereskedelemben helyezkedett el biztonsági vezetőként, ahol felelt az áruházi vagyon védelméért, az ismert és ismeretlen hiánycél betartásáért, valamint a vásárlók és dolgozók biztonságáért. Itt ismerkedett meg a magánbiztonsági szakma alapjaival.
2017-ben váltott, és került az energetika világába, de maradva a biztonsági területen. Először vezető szakértőként, majd később osztályvezetőként vállalt aktív szerepet a biztonsági fejlesztések tervezésében, kivitelezésében, majd a kiépült rendszerek működtetésében. 2020 óta az MVM Mátra Energia Zrt. fizikai– és humánbiztonsági osztályvezetője. Részt vett a vállalt új biztonsági koncepciójának megalkotásában és a megvalósítás felügyeletében. Ennek keretében megalkotta az új biztonsági folyamatszabályzókat, valamint a munkatársak és a külső partnerek biztonságtudatossági szintje emelésének alapjait. Új területként kialakította a humánbiztonsági szervezet feladat– és struktúrarendszerét. Kiemelkedő szerepe van az innovatív újítások, technikai fejlesztések bevezetésében. Szervezi, irányítja és ellenőrzi a saját állományú portaszolgálat és bánya rendészet napi munkáját, parancsnoka a fegyveres biztonsági őrségnek, valamint koordinálja és felügyeli a külsős vagyonőri szolgáltatók szerződésszerű teljesítését.
Ugrin Botond - Alapító
1978-ban született. A BDMF biztonságtechnikai mérnök szak elvégzését követően minőségügyi szakmérnökként folytatta tanulmányait. Minőségirányítással kapcsolatos ismereteit a svédországi Dalarna egyetem hallgatójaként bővítette. 2008-ban fejezte be tanulmányait a ZMNE biztonságtechnikai mérnök MSC szakán. 2001-ben kezdődő szakmai pályafutásának egyik állomása az OS Security Kft. volt, ahol biztonságtechnikai osztályvezetőként a cég szakmai irányításáért volt felelős, majd később ügyvezetőként is irányította a vállalkozást. 2014-ben a G4S Biztonsági Szolgáltatások Zrt. élőerős üzletágának vezetője volt. Létrehozta az ISeD (Intelligent Security Diary) rendszert és nevéhez köthető a Wait A Sec portál is. Jelenleg projektvezetőként dolgozik a Securiline Kft-nél továbbá szakértői feladatokat lát el különböző vállalkozások felkérésére.
Wintermantel Balázs - Tag
A Gábor Dénes Főiskolán mérnök-informatikus diplomát szerzett, szakterülete a biztonságszervezés; aktív kamarai tagsággal és érvényes rendőrhatósági engedéllyel rendelkező személy- és vagyonőr.
Távközlési, majd pénzintézeti területen kezdett adatvédelemmel és információbiztonsággal foglalkozni multinacionális piacvezető nagyvállalatoknál nemzetközi környezetben.
Pályafutásának hetedik évét követően lehetőséget kapott, hogy korábbi gyakorlati tapasztalatait informatikai auditorként, majd IT audit vezetőként kamatoztassa a pénzügyi szektorban másfél évtizeden keresztül mind a banki, mind a biztosítói ágazatban. Ellenőrzései az informatikán túl kiterjedtek a biztonság, az információbiztonság és az adatközpontok területére is, támogatva az üzleti folyamatok hatékony kiszolgálását, a hatósági ellenőrzéseket, illetve az üzletmenetfolytonosság-menedzsmentet, beleértve a katasztrófahelyzetre tervezett üzleti működés biztosítását is.
2018-tól egy létfontosságú rendszerelemnek kijelölt szakosított pénzintézetben az elektronikus információs rendszer biztonságáért felelős személyként, majd a fizikai és az információbiztonságért felelős igazgatóként tevékenykedik. 2023-tól felelősségi köre az üzemeltetéssel bővült.
Meggyőződése, hogy a szakmai fejlődéssel napi szinten szükséges lépést tartani, ezért folyamatosan képezi magát. A Neumann János Számítógép-tudományi Társaságnál bejegyzett informatikai biztonsági szakértő, információrendszer ellenőrzési szakértő és informatikai infrastruktúra szakértő. A BM OKF KOK oklevele alapján biztonsági összekötő. Az NBF-nél vizsgázott titkos ügykezelő. A BIB Zrt. & Nemzetközi Bankárképző Központ Zrt.-nél végzett képesített bankbiztonsági specialista. Számos nemzetközi vizsgával és folyamatosan fenntartott tanúsítvánnyal rendelkezik: Certified Information System Auditor, Certified Information Security Manager, Payment Card Industry Certified Field Officer, Data Protection Officer, Computer Hacking Forensic Investigator, Associate Certified Chief Information Security Officer.
Az ISACA, az NJSZT, a HTE, a Személy-, Vagyonvédelmi és Magánnyomozói Szakmai Kamara, az Európai Minőségügyi Szervezet Magyar Nemzeti Bizottság, a Belső Ellenőrök Magyarországi Szervezete szakmai szervezetek tagja, valamint munkahelyét képviseli a Magyar Bankszövetség Kiber- és Információbiztonsági és a Humán és Fizikai Biztonsági munkacsoportjaiban.